Megerősíteni a lelki vezetést

2018. április 22., címkék: összefoglaló, xiv. zsinati ciklus 11. ülésszak

Módosította a gazdálkodásról szóló törvényt, jóváhagyta a készülő énekeskönyv szerkezetét és határozott az idei év díjazottjairól is egyházunk legfőbb döntéshozó testülete a XIV. zsinati ciklus 11. ülésszakán. Összefoglalónk a Zsinat csütörtöki üléséről.

Újragondolt énekeskönyv

2018. április 20., címkék: énekeskönyv, xiv. zsinati ciklus 11. ülésszak, liturgiai és himnológiai bizottság

Fontos lépéssel kerültünk közelebb az új református gyülekezeti énekeskönyv megjelenéséhez: a Zsinat tavaszi ülésszakán elfogadták az eddig összegyűjtött énekanyag beosztását. A rugalmas rendezési elv lehetővé teszi a későbbi bővítést is – átszámozás nélkül.

Célegyenesben a törvénymódosítások

2018. április 20., címkék: xiv. zsinati ciklus 11. ülésszak, nyugdíjtörvény

Elfogadták az egyházi gazdálkodásról szóló törvény módosítását és harmadik olvasatba utalták az új lelkészi nyugdíjtörvény tervezett szövegét is – több éves törvényalkotói munka érett be a Zsinat tavaszi ülésszakán. Emellett április 19-én arról is döntöttek: külön zsinati vitanapon foglalkoznak majd a választójogi törvényünk koncepcionális kérdéseivel.

Napirend után

2018. április 20., címkék: videó, video, xiv. zsinati ciklus 11. ülésszak

Videós összefoglalónk a Magyarországi Református Egyház Zsinatának 2018. április 19-i üléséről.

Ők kapják 2018-ban a zsinati alapítású díjakat

2018. április 19., címkék: kitüntetés, xiv. zsinati ciklus 11. ülésszak

A Magyarországi Református Egyház Zsinata április 19-i ülésén döntött arról, kinek ítéli oda ebben az évben a pedagógiai, szeretetszolgálati és lelkészi kitüntetéseket.

Nagy lehetőség, nagy felelősség

2018. április 19., címkék: xiv. zsinati ciklus 11. ülésszak, bogárdi szabó istván

A kormánnyal kötött megállapodásról, a rekonstrukciós és óvodaprogram-támogatásról, valamint a lelkészek lelkigondozásáról is beszélt a tavaszi zsinati ülésszak elnöki megnyitójában Bogárdi Szabó István püspök.

Az egyetlen alap

2018. április 19., címkék: ahitat, xiv. zsinati ciklus 11. ülésszak, áhítat, áhitat, nyilas zoltán andrás

Az egyetlen üdvözítő örömhírről, a Krisztusról tanúskodó Szentlélekről és a hamis tanítások veszélyeiről is szólt a tavaszi zsinati ülést megnyitó áhítatában Nyilas Zoltán András. Az északpesti esperes Pál apostol korinthusiakhoz írt második levelének tizenegyedik fejezetét helyezte egyházunk legfőbb döntéshozó testületének szívére április 19-én, csütörtökön délelőtt.